top of page

Dažniausi sunkumai, su kuriais susiduriama ieškant darbo


Kiekvienas ieškantis darbo žino, kad tai gali būti varginantis procesas vieniems užtrunkantis savaites, o kitiems galintis užtrukti ir metų metus. Darbo paieškos reikalauja ne tik daug laiko, bet ir motyvacijos, ryžto ir tam tikro pasiruošimo.


Nuo ko pradėti?


Pradedant ieškoti darbo pirmiausias klausimas, kuris kyla daugeliui yra - nuo ko pradėti? Šiais laikais, kai internete pilna informacijos ir patarimų gali būti sunku apsispręsti, koks pirmas žingsnis yra svarbiausias. Pirmiausia turėtumėte tiksliai išsikelti savo tikslus ir norus. Kokio darbo norėtumėte, kokio atlygio tikitės ir jaučiatės esate verti. Tik turėdami aiškius atsakymus į šiuos klausimus, galėsite kryptingai siekti norimo darbo išvengdami laiko švaistymo ties darbo pasiūlymais, kurie jūsų lūkesčių netenkina


Kur ieškoti darbo?


Internetas gali pasiūlyti daugybę puslapių, kuriuose darbo pasiūlymų per akis. Tačiau ne visi jie atitinka mūsų kriterijus, kvalifikacijas ar yra patiki. Be abejonės darbo ieškoti galite visuose puslapiuose, kuriuos tik užmatote. Juk tikėtina kuo daugiau užklausų dėl darbo išsiųsite, tuo didesnė tikimybė sulaukti atsakymo bent į vieną iš jų. Tačiau toks darbo paieškų sprendimas gali beprasmiškai atimti jūsų laiką. Ieškokite jūsų kvalifikacijas ir norus atitinkančių darbų pirmiausia patikimuose puslapiuose. Linkedin yra viena populiariausių internetinių platformų ieškantiems darbo ar darbuotojų. Tai globali platforma, kurioje susikūrę savo anketą ir pateikę informaciją apie save galite rasti daugybę darbo pasiūlymų. Tačiau ieškantis darbo Lietuvoje daug dažniau renkasi jo ieškoti lietuviškose svetainėse, kuriose talpinami darbo pasiūlymai.


Kaip atsirinkti sau tinkamą darbo pasiūlymą?


Ieškantis dabro galime ratsi daugybę pasiūlymų, galbūt net visi atrodys mums tinkami, tačiau neapsigaukite pirmu įspūdžiu. Atkreipkite dėmesį į detales, pasidomėkite apie įmonę, jos vadovą ir darbo pobūdį. Neretai pasitaiko darbo skelbimų, kurie yra klaidingi ar vedantys į išnaudojimą ir prekybos žmonėmis pinkles. Todėl būtina atkreipti dėmesį apie darbinančią įstaigą, vadovą, kontaktinius duomenis, keliamus reikalavimus žmogui. Jei jums kelia įtarimų bent viena detalė, nenumokite į tai ranka, galbūt tai ženklas, jog šis darbo pasiūlymas yra apgaulingas.


Ar pavyks įsidarbinti?


"Ar pavyks įsidarbinti?" yra klausimas, kurį sau kelia tikriausiai daugelis ieškantys darbo ir vis nerandantys. Kartais, kai atrodo jog norimo darbo niekaip nerasime, jis laukia visai čia pat. Nepasiduokite, nors gali atrodyti ir sunku ar beviltiška. Taip, ilgos darbo paieškos vargina, atima motyvacija, pasitikėjimą savo gebėjimais, tačiau neretai sulaukti tinkamo ir verto darbo pasiūlymo užtrunka laiko.


 

Mūsų Centras siūlo psichosocialinę pagalbą asmenims patiriantiems sunkumų įsidarbinant. Įgyvendindami Klaipėdos miesto savivaldybės inicijuotą Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką projektą, siūlome miesto gyventojams registruotis į individualias konsultacijas dėl efektyvios darbo paieškos.


Projektas finansuojamas iš Klaipėdos miesto savivaldybės lėšų.Comments


bottom of page