top of page

Darbuotojų sveikatingumas - kodėl tai ypatingai svarbu?


Sveikatingumas apima fizinę ir psichinę būklę. Per pastaruosius maždaug 30 metų sveikatingumo sąvoka darbe tapo vis platesnė. Joje daugiausia dėmesio skiriama padėti darbuotojams daryti įtaką savo sveikatai, gyvenimo kokybei, psichinei savijautai, o taip pat ir darbo rezultatams.


Darbuotojų sveikatingumas orientuotas į asmenį skatina rinktis sveiką gyvenimo būdą taip naudos suteikiant patiems darbuotojams ir aplinkai, kurioje dirbama. Apskritai sveikatingumas apima sveikatos stiprinimą, blogos sveikatos prevenciją ir veiksnius, kurie padeda nustatyti, kiek žmogus yra sveikas tiek kūnu, tiek protu.


Neatvykimo į darbą ir streso sukeliamos išlaidos darbovietei, ar tai būtų verslo kompanija, ar nevyriausybinė organizacija, ar valstybinė institucija, yra didelės, o nauda pritraukiant ir išlaikant talentus bei didinant produktyvumą yra akivaizdi.


Kai kalbama apie darbuotojų sveikatingumą, asmeninis sveikatingumas turi įtakos darbovietės sveikatingumui ir atvirkščiai. Įmonė ar organizacija turėtų kurti strategiją, padedančią atskiriems darbuotojams nustatyti ir įgyvendinti savo sveikatingumo tikslus. Tuo pačiu metu tai padeda įgyvendinti bendrą darbovietės strategiją, susijusią su darbuotojų įsitraukimu, išlaikymu ir veiklos rezultatais.


Tai, kaip darbovietė rūpinasi darbuotojų sveikatingumu lemia ir darbovietės dabro kokybę bei darbuotojų motyvaciją, pajėgumą ir aktyvumą. Todėl, darbuotojų visapusis sveikatos užtikrinimas darbo vietojė yra ypatingai svarbus, norint išlaikyti stiprią, motyvuotą komandą.


 

Mūsų Centras siūlo psichosocialinę pagalbą asmenims patiriantiems sunkumų įsidarbinant. Įgyvendindami Klaipėdos miesto savivaldybės inicijuotą Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką projektą, siūlome miesto gyventojams registruotis į individualias konsultacijas dėl efektyvios darbo paieškos.


Projektas finansuojamas iš Klaipėdos miesto savivaldybės lėšų.

Commentaires


bottom of page