top of page

GYVI POKALBIAI (LIVE CHAT) NUKENTĖJUSIEMS NUO SMURTO


Nuo šiol nukentėję nuo smurto artimoje aplinkoje asmenys galės bendrauti su konsultantais tiesiogiai.


Specializuotos kompleksinės pagalbos centrų (toliau – SKPC), veikiančių visoje Lietuvoje ir teikiančių pagalbą nukentėjusiems nuo smurto artimoje aplinkoje, internetiniame puslapyje www.specializuotospagalboscentras.lt

įdiegta pokalbių internetu (live chat) programa.

Nuo šiol, su SKPC susisiekęs asmuo pagalbą (konsultavimą, informavimą, emocinę paramą, teisinę bei psichologinę pagalbą ir kt.) gali gauti sau priimtinu būdu: telefonu, el. paštu arba pradėjus pokalbį internetu.

Įdiegti dar vieną pagalbos gavimo būdą SKPC centrai nusprendė atsižvelgdami į ypač paaštrėjusią smurto artimoje aplinkoje problematiką kelis mėnesius trukusio karantino laikotarpiu, kuomet visame pasaulyje pagalbą smurto aukoms teikiančios organizacijos skaičiavo šimtais procentų išaugusius smurto atvejus. Ne išimtis ir Lietuva. Galima tik įsivaizduoti, ką turi išgyventi artimo smurtą patiriantis asmuo, kuris negali išeiti iš namų ir yra priverstas nuolatos būti su smurtautoju.

SKPC specialistams pradėjus teikti pagalbą pokalbiais internetu paaiškėjo, kad tai buvo teisingas sprendimas – net nepradėjus viešinti šios galimybės jau buvo besikreipiančių moterų, kurios pačios atrado pokalbių internetu galimybę.

"Tai ne tik galimybė padėti jauniems žmonėms, kuriems toks informacijos gavimo būdas yra įprastas, bet ir būdas pasiekti emigrantus, kuriems dėl vienokių ar kitokių priežasčių jų šalyje teikiamos paslaugos yra nepasiekiamos."

Pokalbių internetu įdiegimo darbus, trukusius kelis mėnesius, prižiūrėjusi SKPC konsultantė Snieguolė Benikienė sako, kad tai ne tik galimybė padėti jauniems žmonėms, kuriems toks informacijos gavimo būdas yra įprastas, bet ir būdas pasiekti emigrantus, kuriems dėl vienokių ar kitokių priežasčių jų šalyje teikiamos paslaugos yra nepasiekiamos. Pavyzdžiui, šiuo metu psichologinę pagalbą gauna Prancūzijoje gyvenantis asmuo, taip pat užklausų buvo ir iš Anglijos.

Kol kas galimybė bendrauti pokalbiais internetu veikia tik savaitę ir dar yra tobulinama, tačiau jau dabar aišku – tai efektyvi priemonė kovai su smurtu artimoje aplinkoje.


 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.
Commentaires


bottom of page