top of page

LEPTA konferencija: emocinės paramos teikimas besitęsiančios pandemijos sąlygomis

2021 m. rugsėjo 11-12 d. Klaipėdoje vyko kasmetinė Lietuvos emocinės paramos tarnybų asociacijos (LEPTA) konferencija „Iššūkiai bendrystei, esant atskirai“, kurioje dalyvavo daugiau nei 50 darbuotojų ir savanorių iš „Vaikų linijos“, „Jaunimo linijos“, „Pagalbos moterims linijos“ ir „Vilties linijos“.


Konferencijos metu lektoriai skyrė itin didelį dėmesį savižudybės temai. Minint Pasaulinę savižudybių prevencijos dieną (rugsėjo 10 d.), gydytojas psichiatras, psichoterapeutas Aringas Vagonis skaitė pranešimą apie psichikos sutrikimų spektrą bei skirtingas pagalbos teikimo galimybes. Lietuvoje neseniai atlikto tyrimo su nusižudžiusiųjų artimaisiais bei netektį išgyvenančio asmens po artimojo savižudybės konsultavimo gaires pristatė psichologė, Lietuvos sveikatos mokslų (LSMU) profesorė dr. Nida Žemaitienė.


Taip pat dėmesys skirtas kitai organizacijoms ir jų darbuotojams bei savanaoriams svarbiai temai - bendrystei, kuri tapo iššūkiu pandemijos metu. „Swedbank“ AB, vyresnioji projektų vadovė, lyderystės ir organizacijų vystymo konsultantė Milda Autukaitė pranešimo metu su konferencijos dalyviais diskutavo, su kuo susidūrė organizacijos, komandos ir bendruomenės pandemijos metu. Andragogė-praktikė, mokymų trenerė Jolanta Mileškienė konferencijoje kalbėjo apie savanoriškos veiklos motyvacijos ir komandinio darbo veiksnius bei tai, kaip puoselėti savanorių įsitraukimą ir aktyvumą.


Konferencijos svečiai – Pagalbos vyrams linija „Nelik vienas“ bei jos vadovas Darius Docius ir linijos atstovas Mantas Liugas pristatė Klaipėdoje naujai įkurtos linijos vyrams veiklą, pasidalino veiklos rezultatais bei siekiu plėsti linijos pasiekiamumą ateityje. Konferencijos svečiai taip pat pakvietė į patyriminį žygį Smiltynėje, kurio metu buvo stiprinamas bendruomeniškumo jausmas bei kuriamas tarpusavio pasitikėjimas.


Konferencijos dalyvius sveikino asociacijos Valdybos pirmininkė Rugilė Pekoriūtė-Kuzmė ir Jaunimo reikalų departamento prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vyriausioji patarėja Tania Gurova, kuri departamento vardu džiaugėsi už ilgametį asociacijos indėlį bei nurodė tolimesnio darbo kartu kryptis – linijų pasiekiamumo didinimą ir dėmesį savižudybių prevencijai.


LEPTA vykdantysis direktorius Tomas Baranovas savo pranešime pristatė pastarųjų metų asociacijos veiklos rezultatus, kuriuose atsispindėjo, jog emocinė parama telefonu buvo nesunkiai prieinama per visą laikotarpį nuo pandeminės situacijos dėl COVID-19 viruso pradžios. Nepaisant to, kad visose linijose padaugėjo konsultacinių skambučių ir išaugo pokalbių trukmė, vidutinis paslaugos pasiekiamumas šių metų pirmą pusmetį buvo 68 proc. Tai parodo, kad LEPTA emocinės paramos linijos, padedant valstybinėms institucijoms, prisitaikė prie pandemijos iššūkių ir plečia visuomenei vis reikalingesnės emocinės paramos apimtis.




Comments


bottom of page