top of page

Paroda viešose erdvėse

Parodos „Mylėti≠kentėti“ atidarymas Klaipėdoje


Vieta: Danės skveras prie paminklo Arka, Klaipėda.

Laikas: 2022.08.08 13:00 – 15:00 val. Paroda eksponuojama iki 2022.08.23

Tikslas: Stiprinti visuomenės narių suvokimą apie smurto artimoje aplinkoje reiškinį. Supažindinti su pagalbos galimybėmis.


Parodos atidarymo metu Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro darbuotojos kartu su Pagalbos moterims linijossavanoriais, Klaipėdos miesto policijos pareigūnėmis bei Klaipėdos miesto sveikatos biuro darbuotojomis kvietė praeivius pasikalbėti apie tai, kaip jie suvokia smurtą artimoje aplinkoje, ar žino kur kreiptis patyrus smurtą ir kaip reaguoti jei artimas žmogus patiria. Praeiviai buvo kviečiami pasvarstyti ir parašyti ant plakato, kas jiems yra tikra meilė ir sveiki santykiai. Buvo dalinama informacinė medžiaga, kur kreiptis pagalbos patiriant smurtą. Praeiviai buvo santūrūs,sakė žinantis, jog susidūrus su smurtu reikia skambinti policijai.

 

Socialinė akcija/paroda "MYLĖTI≠KENTĖTI" Palangoje


Vieta: Vytauto g. 96A, Palanga.

Laikas: 2022.08.23 13:00 – 15:00 val. Paroda eksponuojama iki 2022.09.12

Tikslas: Stiprinti visuomenės narių suvokimą apie smurto artimoje aplinkoje reiškinį. Supažindinti su pagalbos galimybėmis.


Parodos atidarymo metu Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro darbuotojos kartu su Pagalbos moterims linijos savanoriais, Palangos miesto policijos bei Klaipėdos probacijos pareigūnėmis kalbino praeivius, kaip jie supranta smurtą artimoje aplinkoje, ar yra susidūrę, mato, kad aplinkoj kas patirtų. Nors daugelis tvirtino, jog su smurtu nesusiduriantis, tačiau pakalbinus daugiau buvo pasakojamų, kad vis dėlto su smurtu yra susidūrę artimųjų rate. Buvo praeivių, kurie minėjo, jog yra nusivylimas pagalba, kad policija yra bejėgė, ribojimai nesiartinti nepadeda, nes jų nėra paisoma, o policija dažnu atveju tik kraipo galvą ir nieko negali padaryti. Praeiviai noriai ėmė lankstinukus, vienas vyriškis paėmės dar grįžo, pasiteirauti ar yra vyrų linija.

Praeivių paklausus „ar žinote ką daryti, patyrus smurtą?“ buvo sulaukta įvairių atsakymų. Vieni teigė, jog skambintų į policiją, kita moteris tvirtino, jog „duotų atgal“. Jauna mergina priėjusi prie plakatų skaitė, kas juose parašyta ir graudinosi. Paklausus ar jai pažįstama ši tema, jo papasakojo, jog viską apie ką rašoma šiuose plakatuse jai pačiai teko patirti ir ši patirtis dar gyva. Taip pat praeiviai buvo kviečiami pasvarstyti ir parašyti ant plakato, kas jiems yra tikra meilė ir sveiki santykiai.

 

Socialinė akcija/paroda "MYLĖTI≠KENTĖTI" Krentingoje


Vieta: Rotušės aikštė, Kretinga.

Laikas: 2022.09.12 13:00 – 15:00 val. Paroda eksponuojama iki 2022.10.03

Tikslas: Stiprinti visuomenės narių suvokimą apie smurto artimoje aplinkoje reiškinį. Supažindinti su pagalbos galimybėmis.


Parodos atidarymo metu Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centro darbuotojos kartu su Pagalbos moterims linijos savanoriais, Kretingos miesto probacijos pareigune bei Kretingos moterų informacijos ir mokymo centro darbuotojomis kalbino praeivius, kaip jie supranta smurtą artimoje aplinkoje ar žino kur kreiptis pagalbos. Daugelis praeivių žinojo, jog patyrus smurtą ar matant vykstant smurtiniam elgesiui reikėtų skambinti bendruoju pagalbos numeriu 112, tačiau apie tolimesnes pagalbos galimybes žmonės mažai žinojo. Praeiviai buvo informuoti apie specializuotus pagalbos centrus ir galimą nemokamą pagalbą. Vieni žmonės ėmė lankstinukus, kiti kalbėjo, jog niekada gyvenime nėra susidūrę su smurtu, treti minėjo, jog informacijos reikėjo anksčiau, nes gyveno smurtinio santykiuose ir trūko pagalbos.

 

Veiklos finansuojamos LR socialinės apsaugos ir darbo ministerijos

Comments


bottom of page