top of page

RADIJO LAIDA "ATVIRAS POKALBIS" APIE SMURTĄ ARTIMOJE APLINKOJE

Rytoj, birželio 23 dieną 9 val. Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ bus kalbama apie smurtą artimoje aplinkoje. Laidos vedėjas žurnalistas Raigardas Musnickas į studiją kviečiasi Moterų informacijos centro direktorę Jūratę Šeduikienę ir Lietuvos negalios organizacijų forumo prezidentę Dovilę Juodkaitę. Neatsitiktinai viena studijos viešnių – Negalios organizacijų forumo prezidentė Dovilė Juodkaitė. Kitų šalių statistika skelbia, kad žmonės su negalia smurtą artimoje aplinkoje patiria du kartus dažniau. Ar taip yra ir Lietuvoje? Apie tai ir apie kokią pagalbą teikia specializuoti kompleksinės pagalbos centrai Lietuvoje ir bus kalbama laidoje „Atviras pokalbis“.


Simboliškai pasirinktas pokalbiui laikas – prieš didelę šventę – Jonines. Deja, ši, kaip ir kitos šventės, dažnai yra susijusios su smurto atvejų pagausėjimu. Smurto buvo daugiau ir karantino metu. Gaila, bet dar dažnai visuomenė ne tik pateisina ir toleruoja smurtinius santykius šeimoje, bet ir neatpažįsta smurto rūšių, ypač, kai kalbama apie psichologinę ar ekonominę prievartą.


Laidos pašnekovės kalbės apie tai, kaip atpažinti smurtinius santykius, pastebėti ženklus, kurie leistų nuspėti, kad artimas žmogus patiria smurtą.


Nors Lietuvoje egzistuojanti teisinė bazė jau leidžia kovoti su smurtu, tačiau dar trūksta skirtingų organizacijų bendrystės ir supratimo tam, kad ši kova būtų efektyvi.

Labai kviečiame informaciją apie laidą ir laidos įrašą po jos platinti žmonių su negalia organizacijoms ir tiesiog tiems, kam ji gali būti reikalinga. Smurtas artimoje aplinkoje yra nusikaltimas ir niekas neturi jo patirti.


Įsijunkite Žinių radiją 23 dieną nuo 9 valandos. Po eterio laidos įrašą paskelbsime atskirai.

Laidos galite klausyti ne tik radijo bangomis, bet ir internete https://www.ziniuradijas.lt/.


 

SPC kontaktai Lietuvoje: www.specializuotospagalboscentras.lt


Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.

1 comentário


Membro desconhecido
13 de set. de 2021

Great blog I enjoyyed reading

Curtir
bottom of page