top of page

VYRAS - SMURTO ARTIMOJE APLINKOJE AUKA


Kai vyrai tampa smurto artimoje aplinkoje aukomis, jie retai kreipiasi pagalbos. Jiems gėda prisipažinti, kad yra pažeidžiami ir baisu, kad niekas nepatikės.

Vokietijoje 26000 vyrų kasmet tampa smurto artimoje aplinkoje aukomis. Ir tai yra 20 procentų iš bendro aukų skaičiaus. „Visuomenė nepripažįsta, kad yra pažeidžiamų vyrų, vyrų, kurie yra ne smurtautojai, o aukos“, – sako sociologė Elizabeth Bates iš Cumbria Universiteto Šiaurės Anglijoje. „Smurtas prieš vyrus dažniausiai parodomas humoro kontekste TV programose ar komedijose. Mes juokiamės iš moterų smurto prieš vyrus ir tai daro didelę įtaką. Tokia situacija neleidžia jiems kreiptis pagalbos“.

2004 metais Vokietijos Šeimos reikalų ministerijos atliktas tyrimas parodė, kad kas 6 vokietis buvo agresyviai pastumtas savo partnerės. 10 procentų patyrė fizinį smūgį ar į juos buvo metamas daiktas. Bet dažniausiai buvo patiriama emocinė agresija, žeminimai ar įžeidinėjimai. Šio tyrimo bendraautorius Ralf Puchert sako, kad skaičius vyrų ir moterų, kurie prisipažįsta nors kartą patyrę smurtą santykiuose yra labai panašus. Pasaulyje skaičiai irgi rodo panašias tendencijas. Meksikos statistika teigia, kad 25 procentai smurto artimoje aplinkoje aukų yra vyrai. Kenijoje, Nigerijoje ar Ganoje nedarbas ir skurdas tampa moterų smurto prieš vyrus priežastimi. Ir visame pasaulyje beveik nėra arba labai menka pagalbos vyrams galimybių pasiūla. Ypač kaimo vietovėse.

Vokietija imasi keisti situaciją. Praėjusiais metais čia pradėjo veikti pirmoji pagalbos vyrams linija.

„Vyrams reikia, kad būtų kas juos išklauso. Kad nesijuoktų ir nesakytų, jog turi susitvarkyti patys,“ – sako Andreas Haase iš „Man-o-Man“ paramos centro Bielefelde.- „Poreikis didžiulis. Dešimtys vyrų skambina kiekvieną savaitę tikėdamiesi pagalbos. „Daug skambinančiųjų bijo ką nors keisti. Jie sako: jei aš išeisiu dabar, ji pavers mano gyvenimą pragaru. Daug jų yra tėvai, kurie bijo, kad neteks kontakto su vaikais jei nutrauks smurtinius santykius. Dalis net nesuvokia savęs kaip smurto aukos.“

Nuo šio suvokimo ir prasideda kelias link gyvenimo be smurto. Ir moterų, ir vyrų.

 


留言


bottom of page