top of page

Dažniausi sunkumai ieškant darbo - kaip juos įveikti?Neturėjimas aiškios krypties


Jei ieškodami darbo išsiunčiate CV visiems įmanomiems darbo pasiūlymams ir tikitės bent vieno atsakymo, tačiau nesėkmingai, tikriausiai būtų verta permąstyti tokią taktiką.

Pirmiausia, atkreipkite dėmesį į siūlomų darbų specifikacijas ir įsitikinkite, kad turite reikiamus įgūdžius ir/ar patirtį jiems. Tokiu būdu sutelksite dėmesį į darbus, kuriuos puikiai sugebate atlikti, ir turėsite daugiau galimybių užsitikrinti sėkminga darbo paiešką.


Pasitikėjimo savimi trūkumas


Neturėjimas pasitikėjimo savimi ir savo jėgomis yra viena dažniausių priežasčių, kodėl darbo paieškos ar interviu būna nesėkmingi. O pasitikėjimui savimi užtikrinti reikalingas ne tik artimųjų ar aplinkinių patvirtinimas ir palaikymas, bet ir aiškus žinojimas to, ką sugebate. Tam suvokti, pamėginkite įsivardinti ant lapo surašydami visus dalykus, kurie Jums sekasi, kuriuos mokate daryti, net pačius kasdieniškiausius. Jei neturite pakankamai patirties kokioje nors srityje, pamėginkite rasti online mokymų ar knygų, kurios padėtų gilinti teorines žinias. Rašydami CV leiskite sau pabrėžti dalykus, kuriuos sugebate, savo stirpiąsias savybes, galbūt esate punktualus, galbūt kūrybiškas - išvardinkite tai! Drąsa ir ryžtingumas tiek CV, tiek darbo pokalbyje kuria Jūsų ,kaip pasitikinčio savimi asmens, įvaizdį.


Neturėjimas karjeros tikslų

Kartais į darbo paieškas pasineriame, nes esame nepatenkinti savo dabartiniu darbu arba neturime pastovių pajamų, kurios užtikrintų gerą emocinę ir finansinę savijautą. Tuomet pradedame ieškoti įvairiausių darbų blaškydamiesi nuo vienos idėjos prie kitos. Tačiau, toks neapibrėžtumas gali sekinti ir trukdyti norimam darbui atsirast greičiau. Pergalvokite, kur norėtumėte save matyti. Viso to surašymas ant lapo gali padėti šias mintis realizuoti. Galbūt seniai turėjote svajonę dirbti su gyvūnais, tačiau gyvenimo eigoje pasimiršo. O gal visgi taip ir nedrįsote atidaryti savo restorano. Įsivardinimas kokios karjeros norėtumėte leis susikoncentruoti į tikslą bei atrasti norimą darbą.

 

Mūsų Centras siūlo psichosocialinę pagalbą asmenims patiriantiems sunkumų įsidarbinant. Įgyvendindami Klaipėdos miesto savivaldybės inicijuotą Socialinę atskirtį patiriančių asmenų integracijos į darbo rinką projektą, siūlome miesto gyventojams registruotis į individualias konsultacijas dėl efektyvios darbo paieškos.


Projektas finansuojamas iš Klaipėdos miesto savivaldybės lėšų.

Commentaires


bottom of page