top of page

UŽ STIPRIAS MOTERIS! BŪKIME JOMIS, AUGINKIME JAS!


Šiais metais Motinos diena kitokia. Velykų šventes lydėjęs šūkis „Geri vaikai tėvų nelanko“ išlieka aktualus ir pirmąjį gegužės sekmadienį, kai sveikiname mamas. Tik turėtų būti perrašytas, nes geri vaikai nori apsaugoti ir mamas. Nekalbėsime dabar apie karantino komunikaciją, iš karto visuomenę padalijusią į supratusius išskirtinei situacijai pritaikytą juodąjį humorą ir pasipiktinusius moralinių vertybių griovimu. Priimkime, kad tai parašyta siekiant kilnaus tikslo. Tiesiog vaikų noras grįžti pas mamą (tėvą) yra labai susijęs su atsakymu į klausimą: ar esu gera mama.

Svarbiausia – būkite stipri.


O ką reiškia šiandien būti gera mama?


Griežta ar atlaidi, aukojanti karjerą šeimai ar per darbus galinti tik tas žymiąsias 7 minutes per dieną vaikui skirti, kontroliuojanti ar pasitikinti vaikais? Tų klausimų ir kasdienių situacijų, kai tenka rinktis, kaip pasielgti ir kokią poziciją užimti yra begalė. Kaip ir atsakymų. Psichologai primygtinai siūlo sąvoką „pakankamai gera mama“, nes tobulų tiesiog nėra. O siekis būti tobula mama yra žalingas. Tiek vaikui, tiek ir mamai.


Lietuvos tyrimai sako, kad per pastaruosius penkerius metus 45 moterys žuvo dėl smurto artimoje aplinkoje. Moterų informacijos centro užsakymu šiais metais atliktos reprezentatyvios apklausos duomenimis kas ketvirta Lietuvos moteris yra patyrusi smurtą, o 17 procentų žmonių tam tikromis aplinkybėmis pateisina kai kurių rūšių smurtą.

Turint galvoje Prancūzijos ir Lietuvos dydžių skirtumą, džiaugtis mums nėra kuo. ”Pirmoji sėkmė yra pastangos nutraukti tylos grandinę”, – pasakė Eduardas Philippe, pristatydamas kovos su smurtu artimoje aplinkoje planą.

Pasiekime, kad ir Lietuvos aukščiausieji pareigūnai prabiltų ir imtų kovoti su smurtu artimoje aplinkoje.


 

Šis straipsnis yra projekto „Smurtas artimoje aplinkoje: prevencija, apsauga, pagalba, bendradarbiavimas“ dalis. Projektą finansuoja Europos socialinis fondas, įgyvendina Moterų informacijos centras kartu su partneriais: Kauno apskrities moterų krizių centras, Visuomeninė organizacija „Moterų veiklos inovacijų centras“, Kretingos moterų informacijos ir mokymo centras; VšĮ Klaipėdos socialinės ir psichologinės pagalbos centras, Lietuvos moterų lobistinė organizacija ir Tarptautinės policijos asociacijos (IPA) Lietuvos skyrius.
Comments


bottom of page